سایت اجتماعی پزشکی جنسی
بدانیم تا بمانیم
جمعه 2 فروردین 1392

آبهای خروجی از زنان و حکم شرعی آن

جمعه 2 فروردین 1392

نویسنده :محمد

من خانمی هستم که به تازگی عقد کرده با شوهرم شدم. ما از لحاظ مسائل نزدیکی و ملاعبه از لحاظ دینی حساس هستیم. در مورد یکسری از مسائل مربوط به آن سوال کردیم اما یک سری را خجالت میکشیم سوال کنیم.خلاصه من در مورد آب های خارج شده از دهانه واژنم در هنگام ملاعبه و لمس و نوازش و بوسیدن همسرم شک دارم . شوهرم در مورد آب های خروجی از بدنش سوال کرده و فهمیدم به جز منی و آبی که همراه با دخول باشد بقیه آبها پاک است اما در مورد آب ( یا اگر انواع دارد انواع آبها) خروجی از بدن (دهانه واژن) زنان هیچ اطلاعاتی ندارم ، چون خجالت میکشم. ما هیچ دخولی تا حالا نداشته ایم

پاسخ: 

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز؛ و تشكر به خاطر ارتباطتان با این مركز؛
آبی که در حال ملاعبه با شوهرت از تو خارج می شود، پاک است و نیاز به غسل ندارد و وضورا هم باطل نمی کند.
زن با دو چیز جنب می شود و هرگاه جنب شود، باید غسل جنابت کند:
1 - داخل شدن آلت تناسلی مرد به جلو یا عقب زن که اگر به اندازه ختنه گاه یا بیش تر داخل شود، زن و مرد هر دو جنب می شوند، گرچه منی خارج نشود.
2-بیرون آمدن منی، چه در خواب باشد یا در بیداری.
اگر زن بر اثر تحریک های جنسی به قدری تحریک شود که به اوج لذت و شهوت جنسی برسد و در آن حال مایعی از او خارج شود، جنب می شود. اگر به اوج لذت نرسد و مایع خارج شود و یا به اوج لذت برسد، ولی مایعی خارج نشود و یا شک کند که مایعی خارج شد یا نه ،جنب نمی شود و غسل لازم نیست. زن اگر یقین به خارج شدن منی پیدا کند، جنب می شود . اگر یقین پیدا نکند ،جنب نمی شود. بنابراین مواقعی که زن بر اثر تحریک های شهوانی مقداری لذت می برد و در آن حال رطوبتی از او خارج می شود ،چون به اوج شهوت نرسیده ،جنب نمی شود و رطوبت خارج شده هم پاک است و وضو و غسل را باطل نمی کند.(1)
اوج لذت و شهوت به حالتی گفته می شود. که در آن حال معمولا انسان به حالت ارگاسم یا رعشه جنسی می رسد . بعد از تمام شدن آن حال انسان احساس تخلیه شدن و ارضا می کند .حالت شهوتش تمام می شود و بدنش سست می شود . حالت تحریک آمیزی که قبل از تخلیه شدن داشت، دیگر آن حالت را ندارد. مثل این که انسان گرسنه دلش غذا می خواهد، ولی وقتی غذا خورد و سیر شد، دیگر میل به غذا ندارد.
پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای، استفتاآت ،سوال 171؛ امام خمینی، استفتاآت ،ج1 ،سوال101-104؛ آیت الله بهجت، استفتا آت ،ج1 ،سوال 705 و812.آیت الله مکارم ،توضیح المسائل عم361و مسائل کثیرالابتلا ،م18.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic