سایت اجتماعی پزشکی جنسی
بدانیم تا بمانیم
یکشنبه 1 آبان 1390

افراد موفق چگونه از ابعاد زمان استفاده می كنند؟

یکشنبه 1 آبان 1390

نوع مطلب :مهارتهای زندگی، 
نویسنده :محمد

در متون علمی از زمان به بعد چهارم یاد می كنند و هر كسی در شبانه روز بر حسب قرار داد 24 واحد زمانی را در اختیار دارد، منبعی كه ارزش زیادی داشته وبا نرخی ثابت و بدون توقف در حال مصرف است چه از آن بهره كافی بریم چه آن را هدر بدهیم. به دلیل عدم توانایی قیمت گذاری بر رو این منبع با ارزش متأسفانه در محاسبات اقتصادی جایی برای هزینه های زمان منظور نمی شود.

طول زمان:

افراد موفق از زمانی كه دارند به بهترین نحو استفاده می كنند و ارزش خاصی برای لحظه به لحظه آن قایل هستند و به هیچ وجه حاضر به از دست دادن آنی از این لحظات نیستند.
از شاخص های فرد موفق واحد زمانی شخصی PTUاست.این واحد در افراد مختلف متفاوت بوده و می توان آن را از محاوره روزمره فرد تشخیص داد به نحوی كه اگر بخواهد تأخیر نفر مقابل را كه حدود 15 دقیقه است گوشزد كند،می گوید:شما ما را 1ساعت معطل خود كردید. این فرد واحد زمانی اش 1ساعت است،چه او را ربع ساعت معطل كنید چه 45 دقیقه او شما را محكوم به تأخیر 1ساعت می كند.

در حالی كه غالب افراد موفق واحد زمانی شان كمتر از ربع ساعت است. هستند كسانی كه واحد زمانی در حد ثانیه دارند و كاملاً ازثانیه های خود بهره می برند.

عرض زمان ‌:

از دیگرشاخصه های افراد موفق ،انجام كارهای موازی است.به عبارتی در حین انجام یك كار فعالیت دیگری هم انجام می دهند میزغذا خوری را به محل تبادل اطلاعات تبدیل می كنند،در چراغ قرمز مطالعه می كنند و…

در استفاده از عرض زمان طول زمان به ظاهر زیاد می شود ولی اگر از وقفه های كاری غیر مفید به طور شایسته استفاده شود،این زمانها ذخیره می شود و كار بعدی در مدت زمان كوتاهتری به سرانجام خواهد رسید.بنابراین افرادی كه بتوانند علاوه بر طول زمان از عرض آن نیز به نحو شایسته ای استفاده كنند،مطمئناً موفقیت بیشتری كسب خواهند كرد.

عمق زمان:

افراد موفق در انجام كارهای روزمره خود به دلیل انجام عمیق وبا دقت كافی ،كارها را به خوبی انجام داده و از دوباره كاری و اضافه كاری های بی مورد بی نیاز بوده و زمانهای صرف شده در دوباره كاری ها و اضافه كاری ها را برای خود حفظ و ذخیره می كنند.

و در آخر اینكه افراد موفق علاوه بر طول زمان از عرض زمان و عمق زمان بهره برده و در دریای زمان در حال حركت بوده توان انجام فعالت های چشمگیر را دارند.

مجله موفقیت


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic