سایت اجتماعی پزشکی جنسی
بدانیم تا بمانیم
پنجشنبه 28 مهر 1390

چرا شوهر از کف دختران می رود؟!

پنجشنبه 28 مهر 1390

نویسنده :محمد

وقتی ماجرای ازدواج برای دختران جوان پیش می‌آید فرقی نمی‌كند كه روش انتخابی سنتی باشد یا مدرن چون ممكن است به ازدواج منتهی بشود یا نشود. جدا از هزاران دلیل برای موفقیت آمیز نبودن ازدواج، یكی از دلایل شایع حتی در دوران آشنایی این است كه آقایان جوان به ناگاه از ازدواج پشیمان می‌شوند و عقب می‌كشند. اینجاست كه سوال پیش می‌آید، آقای جوان را چه شده و دختر خانم باید چه كند؟


گاهی خانم‌های جوان آنقدر دلگیر می‌شوند كه دیگر دوست ندارند به آشنایی مجدد یا ازدواج تن بدهند.اما ماجرا از این قرار است كه در مورد آقایان- كه به سیاره‌ای متفاوت از سیاره از خانم‌ها تعلق دارند- سو‌ءبرداشت شده است و از طرف دیگر خانم‌ها برای آن‌كه بتوانند عاشق واقعی خود را پیدا كنند، سردرگم شده‌اند.

به‌نظر می‌رسد خانم‌ها، ارتباطی دو بعدی با آقایان دارند یعنی حسی دوگانه كه تركیبی از عشق و نفرت است. به عبارتی زنان ایده‌ها و عقاید آقایان را دوست دارند اما از واقعیت موجود در پس پرده رفتار و عقاید آن‌ها متنفرند! وقتی نامزدشان زنگ می‌زند، احساسات داغ او را دوست دارند اما وقتی یادشان می‌افتد كه بعد از 3 روز به او زنگ زده (كه البته این قضیه بسیار شایع است!) احساس نفرت می‌كنند. اینجا مسئله‌ای كه مطرح می‌شود این است كه دختر خانم نمی‌تواند تصمیم بگیرد چه شرایطی را واقعا در وجود آقا دوست دارد و چه خصوصیتی به‌نظر او نفرت‌انگیز است.


تفاوت از زمین تا آسمان است

باید بپذیریم مردان و زنان كاملا با هم متفاوتند. ممكن است آقایان و خانم‌ها در غذای مورد علاقه، رنگ دلخواه و مدل لباس نظرات یكسانی داشته باشند و حتی به زبانی مشترك صحبت كنند اما وقتی پای ذات و رفتارهای برگرفته از سرشت مطرح می‌شود كاملا با هم متفاوتند. طرز دیدگاه این 2 جنس نسبت به زندگی و مسئولیت‌های‌شان متفاوت است در نتیجه ارتباطات و تفكرات‌شان هم با هم فرق می‌كند. به این نكته مهم خوب توجه كنید كه «زنان و مردان هیچ كدام بر دیگری برتری ندارند بلكه فقط با یكدیگر فرق دارند.»

درست همین قضیه ریشه وجود عشق و نفرت همزمان در روابط آن‌هاست. معمولا ما انسان‌ها همانطور بادیگران رفتار می‌كنیم كه تمایل داریم با خودمان رفتار شود با این امید كه آنچه را می‌خواهیم از آن‌ها دریافت كنیم. اكثر خانم‌ها نیازهای عمیق خود را كه برطرف نشده است بارها و بارها در ذهن می‌پرورانند به این امید كه مرد رویاهای‌شان سر برسد و این نیازها و آرزوها را برآورده كند.وقتی این اتفاق برای دخترخانم نمی‌افتد و آرزوها برآورده نمی‌شود به این دلیل كه حتی اگر یك «آقای همه چیز تمام» هم سر راه خانم قرار بگیرد باز هم كاستی و نقصی در وجودش به‌عنوان یك انسان دیده می‌شود، آن‌وقت است كه دختر خانم زمین و زمان را به‌هم می‌ریزد كه چرا به‌دست آوردن عشق واقعی این قدر سخت و دست نیافتنی است و به‌تدریج آقا پسر كه اصلا از ماجرا خبر ندارد به دشمنی تمام عیار تبدیل می‌شود.


علل فـرار آقا پسـرها!

از بین هزاران دلیل برای فراری دادن آقا پسرها كه خانم‌ها مرتكب آن می‌شوند این چند دلیل در سنجش مركز مشاوره ما (دكتر جان گری) شایع‌ترین بوده است. توجه كنید كه شاید بعضی از این دلایل به‌نظر شما خانم‌ها اصلا ناراحت‌كننده نباشد اما به‌دلیل تفاوت‌های شخصیتی بین خانم‌ها و آقایان این موضوعات می‌تواند برای آقایان غیرقابل تحمل باشد.

1. دروغ، فراری‌دهنده بزرگ

عامل شماره یك قطع هر نوع ارتباطی نداشتن ‌صداقت است. در نظر سنجی‌ها بی‌اعتمادی به طرف مقابل عامل 50 درصد جدایی‌ها بوده است اما بسیاری از مردم درك نمی‌كنند كه حتی دروغ‌های كوچك هم به اندازه یك خیانت بزرگ رابطه را به‌هم می‌زند. به‌خصوص در اوایل آشنایی اگر روی واقعیت سرپوش گذاشته شود همیشه این شك را ایجاد می‌كند كه نكند به طرف مقابل نتوان اعتماد كرد. اگرچه این موضوع برای خانم‌ها هم حیاتی است اما برای آقایان كه كمی جدی‌تر به قضایا نگاه می‌كنند مرگ آور است.‌ مثلا دروغی كوچك، نگفتن سن و سال درست حتی در حد چند ماه، كمتر گفتن نرخ خرید و ایجاد تصویری نادرست و اغراق‌آمیز حتی از گذشته اگرچه برای خانم‌ها هم ناراحت‌كننده است اما برای آقایان غیرقابل تحمل به‌حساب می‌آید ، چون حس می‌كنند به شعورشان توهین شده كفری می‌شوند و با تكرار این روند در نخستین فرصت تصمیم می‌گیرند بدون توضیح از خیر این رابطه بگذرند.

2. رفتارهای مسموم

بسیاری از زنان نمی‌دانند كه باید بگذارند نامزدشان خودش در روند آشنایی پیش برود و به عبارتی برای بودن در كنار همسرش برنامه بریزد چون به این واقعیت آشنا نیستند كه مردان به‌صورت دوره‌ای باید خلوت خصوصی خود را داشته باشند. بعد از ساعت‌ها با هم بودن اگر نامزدتان می‌خواهد به خلوت خود برود نباید آن را به‌هم بزنید یا بخواهید دائما آقا پسر جوان در ارتباط دورادور با شما باشد. ما به این فرآیند یعنی نزدیك بودن به آقا و بعد كمی فرصت تنها بودن را به او دادن، خاصیت نواركشی می‌گوییم. وقتی آقا در این مرحله است باید بگذارید تنها باشد. این مسئله در مراحل آغازین ارتباط كه معمولا دخترخانم‌ها دوست دارند بسیار گرم باشد برای آقایان جوان خسته‌كننده و عذاب آور است و گاهی كاسه صبرشان را لبریز می‌كند.
برعكس هم صادق است. اگر بیش از حد خودمان را بی‌نیاز به آقا نشان دهیم و نسبت به محبت‌ها و ابراز علاقه او خودمان را عادی جلوه دهیم راه را برای گریز او باز گذاشته‌ایم.

3. درك نكردن متقابل

و باز هم از هر 3 نفر شركت‌كننده در سنجش یك نفر معتقد بود، بی‌احترامی و حساس نبودن نسبت به طرف مقابل هم از عوامل پایان‌دهنده ارتباط است. در اكثر موارد خانم‌ها شاكی‌ هستند كه آقا به نیازها، درد‌دل‌ها و علائق آن‌ها توجه كافی نشان نمی‌دهند و بسیاری از مسائلی را كه برای آن‌ها مهم است فراموش می‌كند. خانم‌ها باید توجه كنند نیازهای اساسی آقایان و خانم‌ها كاملا متفاوت است و آنچه برای زنان نیازی اساسی است برای آقایان در رده‌های پایین‌تر اولویت است. آقایان به پذیرش، تحسین و تشویق نیاز دارند و خانم‌ها به درك، احترام و تایید اهمیت می‌دهند. به همین دلیل بی‌احترامی به خواست‌ها یا حساس نبودن به خواست‌های‌شان ناراحت‌كننده است و اگر دائم از این موضوع شاكی باشند رابطه به‌هم می‌ریزد مگر این‌كه تفاوت نیازها را بشناسند و از راهش وارد شوند.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic